Firmamız İlk Yüzme Havuzu Uygulamalarını 1978 -1979 Yıllarında Yapmıştır. Firmamız Havuz Sektöründe Geriye Dönüşü Olmayan İlk Başlangıçta Pahalı Gibi Görünen Fakat Sonradan Ekonomik Kalan, Sağlam, Kaliteli,  Havuz Tesislerinin Projelerini Hazırlayarak Anahtar Teslimi Usulünde İnşaa Etmiştir Ve İnşaa Etmeye Devam Etmektedir. Ulusal Havuz Enstitüsünün (UHE) Kuruluşunda Büyük Hizmetleri Olmuş Ve De 19 Kurucu Üyenin İlk Dördüncüsü Olmak Onuruna Sahiptir. Firmamızın Havuz Sektörüne En Büyük Hizmeti İse; Havuz Piyasasında Bir Üniversite – Bir Okul Gibi Çalışarak Havuz İşi İle Uğraşan Yaklaşık 80 Tane Firma Veya Yöneticisini Ülkemize Kazandırmıştır.

Firmamız Türkiyedeki Villa Havuzlarında, Turistik Tesis Havuzlarında, Eğitim Tesisleri Havuzlarında, Üstten Taşmalı, İçten Taşmalı, Skımmerli (Satıh Sıyırıcılı) Ve Şelale Tip Taşmalı Havuzlar Projelendirmekte Ve İnşaa Etmektedir.

Firmamız ; Yüzme Havuzlarının Mekanik Ve Elektrik Sistemlerinde En Kaliteli Ürünler İle; Filtrasyon Tesisatlarını, Tam Otomatik Dezenfeksiyon Tesislerini Kurarak Ve De Havuz Aksesuarlarını Monte Ederek Uzun Yıllar Sorunsuz Çalışan, Çevreci,Doğa Dostu,Enerji Tasarruflu ,Etkileyici, Sıhhi, Hijyenik, Pırıl Pırıl Görünümde Suyu Olan, Estetik Havuzlar Tesis Etmeyi İlke Edinmiştir.