Sauna içerisinde sıcak ve kuru havanın bulunduğu, insanların rahatça yatıp oturabilecekleri kadar büyüklüğü olan ahşaptan yapılmış bir çeşit sıcak hava banyosudur. Genel olarak saunada sıcaklık 50 ile 90 C derece arasındadır. Hararet tavan yüksekliğinde 100 C dereceyi bulur.

Tekniğine uygun havalandırma yapılmış bir saunada % 5 ile % 10 arasında nem bulunması insanın bu sıcaklığa dayanmasını sağlar. Kızarmış soba taşlarının harareti yaklaşık 200 C derecedir. Daha önceden seçilmiş ferahlatıcı sauna esansları ile kovada karıştırılan suyu sauna kabinindeki nem oranını kontrol ederek kızgın soba taşlarına dökmek gerekmektedir. Bu da FİN saunasını temel özelliğidir. İnsanların gözünde geleneksel saunaları muteber kılan tek özellik sauna buharının kalitesidir.

Firmamız, Türk 1982 yılından beri kendi imalatımız olan sauna kabinlerini tesis etmektedir.

İsteğe göre; Tüm Ranza Oturma Düzeni Sırt Dayama Kuşakları Abachi Ağacın’ dan olamak şartı ile Çam, Sedir, Fin çamı, redcedar veya hemlock  alternatif ağaclarından  sauna kabini imal  edilmektedir.

Sauna Isıtıcı ve aksesuarlarında sektöründe ilk sıralarda yer alan İsveç malı TYLO veya Finlandiya malı HELO ve HARVIA markalarını kullanmaktadır.